Gruzija, 2014 Balandis (intro)

Dviem sakiniais: malonūs ir paslaugūs žmonės, savitas klimatas, ypatingai skanus ir pigus maistas, puikūs vynai, turtinga istorija, daugybė pilių, vienuolynų, turistų neišlepinti miesteliai ir kaimai, pigūs skrydžiai WizzAir, nebrangios paslaugos (transporto nuoma, kuras, vietinis mobilus ryšys, internetas, taksi), sparčiai modernizuojama sostinė, o toliuose – akį malonina kalnų ir slėnių vaizdai…

Šalis, kurios tikrai nepažinsi per kelias dienas, bet per tiek laiko ją drąsiai gali pamilti. Jei mėgausiesi puikiu maistu, vynu, geranoriškais vietiniais pakeliaiviais (nuo taksi vairuotojo, viešbučio savininko iki gatvės prekeivio), nesureikšminsi akivaizdžiai akis badančių šiukšlių – pakelių žalią spalvą marginančių melsvos-baltos-gelsvos spalvos vienkartinių maišelių – maloniai stebėsiesi ir džiaugsiesi vietinių svetingumu, mėgausiesi istoriniais objektais, vienuolynais, kelionė paliks tik malonius įspūdžius.

Tikra atgaiva mėgstantiems pažintines keliones, tačiau ką veikti ras ir keliautojai su mažais vaikais.


Kelionės planavimas startuoja nuo žinios, kad WizzAir atveria dar vieną kryptį – į Gruzijos Kutaisi miestą. Tiesą sakant, miestas visiškai nesvarbu, nes skrydžio kaina sudaro 553,80 LT, t.y. po 277 LT žmogui. Dar kelioliką minučių skiriama orientacinei automobilio nuomos, viešbučių, maisto kainų paieškai ir akivaizdu, kad viskas bus gerai. Bagažas neįskaičiuotas, bet neilgai keturių pilnų dienų išvykai nusprendžiama, kad teks apsieiti rankiniu neregistruojamu. Taigi, Lapkričio 4 d. bilietai jau rankose. Pradedame planuotis…

Gruzija maždaug tokio dydžio, kaip Lietuva, bet neapsigaukite, nes čia įvairių dominančių objektų yra apstu, o per šalį veda vienas pagrindinis greitkelis, iš kurio atsišakoja keliai į regionus, dėl to nėra galimybės šalį apvažiuoti ratu.

Sudarome planą, atsirenkame labiausiai sudominusiuis objektus ir skrydžio išvakarėse, kraunamės daiktus; maniškiai keliauja į Think Tank Shifter (vos prieš kelias dienas įgytą iš Fotohobis). Sutalpinu MacBook Pro 17″, Fuji X-Pro1, objektyvus (Fujifilm XF 18 mm f/2 R, Fujifilm XF 23 mm f/1.4 R, Fujifilm XF 35 mm f/1.4 R, Fujifilm XF 55-200mm F3.5-4.8 R LM OIS), baterijas, pakrovėjus, išorinį diską failams ir būtiniausius rūbus.

Kelionė prasideda anksti – prieš penktą ryto jau būname oro uoste. Tvarkingai be didelių grūsčių praeinama kontrolė, čia pat sėkmingai išbandoma naujoji Wizz Air programėlė. Kylam.

rakstelis-com_kelioniufoto1404gruzija_2014-04-07_04.37.46

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *