Lebanon, 2020-01

Jei prieš penkis metus reikėtų ką nors papasakoti apie šią šalį, tai padvejočiau, kur jį yra: Afrikoje ar Artimuosiuose Rytuose – Azijoje ar visgi dar kažkur kitur. Supainioti Libaną su Libija būtų tiek pat paprasta, kaip pasimesti, kai kalbam apie Tripoli, toks miestas yra ir vienoje šalyje ir kitoje :-) Tokia jau ta istorinė įdomybė.
Pasitaikius finansiškai patraukliems RyanAir skrydžiams Kaunas – Paphos (Cyprus) – Beirut (Lebanon) – Paphos – Kaunas už ~150€, nėra daug dvejonių, reik pažindintis su šia šalimi. Kiek su nerimu pasirenku dvi savaites išvykos (2 d. Cyprus, 13 d. Lebanon) ir pirmyn!

Kelionės fiksavimo pagalbininkai: Fuji GFX 50R, keli objektyvai: Fujinon 45 mm f/2.8, 63 mm f/2.8, 110 mm f/2, Mamiya MF Secor C 35 mm f/3.5, analoginis Agfa Isolette II 6×6 su Agfa Agnar 85 mm f/4.5


Paphos, Cyprus. Pusdienis gaivaus oro.

Skrydžiai Kaunas–Paphos (Cyprus) vyksta tik kartą per savaitę, kai Paphos-Beirut net trys kartai, bet pagal reisus nutika dvi nakvynės Papahos.
Bet apie Cyprus trumpai: sugrįžimas po 6 metų toks pat lietingas, kaip ir buvo anąkart, tad apart kelių muziejų ir gero pusdienio pasivaikščiojimo po pusiasalį, nieko gero nenuveikiau. Kelios foto, kai orai buvo geresni.

Kol nuotraukos atrenkamos ir tvarkomos, keli Instagram skelbti vaizdai čia:


Beirut. Paskutinių mėnesių aktualija – kova prieš nekompetetingą valdžią, didelę korupciją, vis didėjančią ekonominę krizę ir socialinę atskirtį. Taura kyla, kovoja prieš kažkada sirų primestą marionetinę valdžią ir bando išsivalyti, bei gyventi, kaip nori.


Puikus falafel wrap’as ir dar puikesnis pardavėjas


Beitur šiuolaikinis vakarietiškas miestas. Pokalėdinis metas.


Byblos. Vienas seniausių Pasaulio miestų, kuriame nuolat nepertraukiamai gyvena žmonės. Jau 8000 metų gyvena.


Bakkasine forest – didžiausias Lebanon miškas. Pušų.


Pietuose vyraujančios nesantaikos nuotaikos: butaforinės raketos nukreiptos į Israel. Viršuje plėvesuoja hezbollah vėliava.


Tyre (arba Sour, fr.). Neapykanta kaimynams pietuose akivaizdesnė – Dovydo žvaigždė ir negražus palinkėjimas.


Vakarinis dramatiškasis Tripoli (Lebanon). Sausio mėnuo yra pats lietingiausias, jeigu kažkurią dieną nelijo, tai jau keistoka. Dažnai lyja po pusdienį, bet nutinka ir tik kelias valandas. Permainingai.


Lebanon autoparkas – europietiškų automobilių muziejus. Daugelis senesnių stebina, kaip jie juda išvis, nekalbant apie techninkinę apžiūrą :-)  Pagrindą sudaro 35-45 metų automobiliai, pagrinde MB, BMW, Renault, Peugeot (nes buvo po prancūzų valdžia), bet ir nemažai Mazda, Nissan, Toyota. Mačiau kelias Lada/Niva.


Vaizdas nuo Tripoli pilies į vargingiausią regiono ir dalinai šalies dalį.


Oras gražus, gyvenimas verda, paukščiai skraido…


Street Art veikia gyvenimus. Ateitį kuriasi patys.

Šalis pradžioje nuliūdinusi per dažnais lietumis, nemenkomis kainomis, vis labiau atsiskleidė savo vidiniu grožiu, įvairove, puikia kulinarine virtuve, plačia istorija ir svarbiausia – gerais, nuoširdžiais žmonėmis.


Lebanon skersai-išilgai. Maršrutas ir dalis aplankytų vietų.

Kol kas tiek. Greitukas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *