Dubai, 2019-03

Miestas – technologijų stebuklas į kurį labai nesiveržiau, labiau žavi ilgesnę istorinę raidą menantys regionai, bet sutapus su kelione į Philippines paskyriau kelias dienas pasižvalgyti ir čia.
Šiuolaikinės inovacijos, statybų mastai ir dangoraižių įvairovė, šiuolaikinių parduotuvių gausa, automobilių prabanga priverčia kilstelti antakius. Mėgstantiems modernius metropolius bus vienas malonumas.

Miesto gyventojai itin įvairūs, juk čia suplaukia aptarnaujantis personalas iš mažiau pasiturinčių gretimų regionų, Azijos, Afrikos, be abejo ir Europos. Lengvesnės duonos atvykęs iš jaunuolis Mozambiko, įsidarbino degalinėje naktinėje pamainoje, dirba po 12 val., gauna apie 1200$ ir sako, kad užteks, pasiilgo šeimos, namų, „ne piniguose laimė“ ir jau planuoja grįžti namo.

Dubai labiausiai pasigedau ekologinio transporto, kaip dviračių, pėsčiųjų takų – miestas visišai tam nepritaikytas, visi važinėja automobiliais ar juos vežioja taxi. Vasarą čia temperatūra gali šoktelti iki +45-47Cº, tad nieko nuostabaus, jog autobusų stotelės automatinėmis durimis ir viduje įrengti kondicionieriai.

Kiek tolėliau nuo centro yra aptarnaujančiojo personalo gyvenami plotai, ir tas iškart pasimato: daugiau šiukšlių, numestas dviratis, paprastesni automobiliai.

Taip susiplanavau, kad miegoti neteko, atvykau naktį, ją pravaikščiojau, tęsiau pažintį visą dieną, o vakare jau skridau į Aziją – Philippines. Tiesa, po ~30 nueitų kilometrų, pėdoje užsidirbau nemenką pūslę ir ji apie save priminę dar gerą savaitę Philipinuose. Tad pažintis su Dubai nors ir buvo maloni, bet nepatingėjo paberti ir pipiriukų :-)

JAE ir Dubai didžiuojasi aukščiausiuoju pastatu Planetoje – Burj Al Khalifa ir miestas suplanuotas taip, kad dangoraižis yra tarsi centrinis objektas. Norom nenorom, net būnant už 10-15 kilometrų akis užkliūna už šio giganto (pvz. būnant prie įspūdingojo Burj Al Arab Jumeirah viešbučio, kur pigiausias numeris kainuos ‘vos’ ~1000€).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *